Apie turinio valdymo sistemą/karkasą Drupal

2015 10 25 / BenasPerskaityti užtruks: 3 mins

Jei trumpai, tai Drupal yra atviro kodo platforma, skirta kurti stabilias, bet labai lanksčias funkcionalumo požiūriu Web svetaines. Ši platforma naudojama tūkstančių organizacijų ir įmonių visame pasaulyje. Drupal yra tarp TOP#5 pačių populiariausių turinio valdymo sistemų ir šiuo metu (2015) jos pagrindu yra sukurta apie 7% visų Web svetainių. Norint sukurti paprastą kelių puslapėlių svetainę tikrai nebūtina užsisakinėti, kad ji būtų sukurta ant Drupal, tuo labiau - pradėti mokytis, jeigu norite išmokti svetaines kurti patys. Tačiau jeigu užmojai dideli, svetainė planuojama didelė, su dideliu lankomumu ir yra planų, jog joje vyks daug įvairių duomenų operacijų, tuomet Drupal yra pats tas. 

 

Paprastumas naudoti

Kaip turinio valdymo sistema (TVS), Drupal leidžia kasdieniams vartotojams pildyti ir atnaujinti Web svetaines be pašalinio techninio palaikymo. Iš pat pradžių svetainė sukonfigūruojama taip, kad atitiktų kasdienius įmonės poreikius - ar tai būtų paprastas informacijos statiniuose svetainės puslapiuose atnaujinimas, ar nuolatinis nuotraukų galerijų pildymas, ar pusiau atuomatizuotų naujienų srautų priežiūra, o papildomas įsikišimas reikalingas tik norint įdiegti naują svetainių funkcionalumą, tačiau atmetus tai - svetainės turinio valdymas yra svetainės savininko rankose.

Dinamiškumas

Skirtingai nuo spausdintos marketinginės medžiagos, Web svetainės laikui bėgant kinta. Drupal yra dinaminė platforma su daugybe įvairiausių galimų funkcijų, taigi ji gali augti kartu su įmone internetinėje erdvėje. Tokie moduliai, kaip išplėstinė paieška, automatinės žymos, dinaminiai turinio filtrai leis svetainės lankytojams nepasiklysti didėjančiuose įmonės pateikiamuose informacijos srautuose.

Globalumas

Drupal TVS yra ne tik palaikoma milžiniškos tarptautinės programuotojų bendruomenės, bet taip pat yra orientuota į tarptautinę publiką - įmonei, siekiančiai save pateikti plačiau nei šalies mastu, neiškils jokių problemų, siekiant internacionalizuoti savo Web svetainės turinį. Drupal sistema leidžia ne tik pateikti skirtingomis kalbomis svetainės turinį svetainės lankytojams, bet ir naudoti daugiakalbę administravimo aplinką, leidžiančią svetainę administruoti skirtingomis kalbomis kalbantiems administratoriams. 

Praplėtimo galimybės

Drupal yra lengvai adaptuojama platforma. Projektuotojo darbas yra pritaikyti platformą taip, kad atitiktų esamus organizacijos poreikius, į sistemą integruojant visas reikiamas funkcijas ir paruošiant jas patogiam valdymui. Dizainerio darbas - padaryti, kad svetainės išorė blizgėtų, o vidinės administratoriaus aplinka būtų patogi ir lengva naudoti. Vėliau, esant poreikiui, esamą platformos funkcionalumą galima praplėsti papildant naujomis funkcijomis.

Atviras kodas

Drupal yra kuriama remiantis Atviro Kodo technologija. Kitaip sakant, vietoje to, kad būtų pasikliaujama nuosavybės teises turinčiais programinės įrangos kūrėjais (kurių, be abejo, yra ribotas kiekis), Drupal karkaso naudotojas pasikliauja daug didesne programuotojų, galinčių suteikti pagalbą prižiūrint svetainę, bendruomene. Bendruomenė ne tik padeda prižiūrint, bet taip pat ir reguliariai pateikia saugumo atnaujinimus, kuria naują funkcionalumą, testuoja naujai sukurtus priedus, rašo dokumentaciją ir veda mokymus svetainių projektuotojams, dizaineriams ir administratoriams.

Saugumas

Turėdama milžinišką palaikančių programuotojų bazę, Drupal platforma yra nuolat prižiūrima saugumo klausimais. Kadangi tinklo technologijos tobulėja, Drupal bendruomenė taip pat kuria naujus sistemos priedus bei papildus, užtikrinančius, jog net ir labai didelė ir sudėtinga svetainė bus saugi. Vien jau faktas, kad milžiniškus bandymų įsilaužti kiekius atlaikanti JAV Baltųjų Rūmų svetainė yra pagaminta ant Drupal, sako daug :)

Modernus

Viską apibendrinant, Drupal yra tikrai viena pažangiausių ir labiausiai subrendusių platformų. Jei išgirstate apie kokią nors Web naujovę, galite ramiai daryti prielaidą, jog Drupal jau tai irgi turi - platformos entuziastai tiesiog nenustoja dirbti ties naujomis adaptacijomis ir patobulinimais.