drupal

2017 11 21
Skaityti: 5 min

Trumpai aptarsiu kaip Drupal 7 TVS versti išorinę ir vidinę naudotojo sąsajas, naudojantis vertimo bylomis ir moduliais, atsisiųstais iš drupal.org repozitoriaus.

2016 11 17
Perskaityti užtruks: 2 mins

Vienas dalykas yra susikurti svetainę, nesvarbu kokią TVS naudojant, "nuo nulio", o jau visai kitas - perkelti egzistuojančią ir veikiančią sistemą į kitą serverį. Šis veiksmas galėtų būti atliekamas, kuomet ėmė skirtis "production" (darbinės) ir testinės aplinkos ir reikia production išimti, o į jos vietą perkelti testinę (preziumuojant, jog testinė aplinka taip pat yra ant live serverio) - taip kartais atsitinka, kai žmonės "užsižaidžia" ir padaro pakeitimų tiek, kad geriau juos ne atkartoti, o tiesiog perkelti testinę vietoje produkcinės versijos. Paaiškinsiu, kaip šią procedūrą atlikti su Drupal 7 TVS.

2016 06 17
Perskaityti užtruks: 4 mins

Artimiausiu metu planuoju padaryti instrukcinių video/tekstų seriją apie dabar jau visiškai stabilų Drupal 7, bet tuo tarpu norėčiau trumpai papasakoti apie naujai išėjusio (2015 ruduo) Drupal 8 privalumus lyginant jį su ankstesne, 7-ąja karkaso versija. Svetaines diegti su D8 galima jau dabar, nes versija yra stabili, tačiau kol kas ne visi svarbūs moduliai yra perngti naudojimui. Nepaisant to naujasis karkasas yra ženkliai pagerintas vartotojo sąsajos ir į branduolį integruotų modulių požiūriu. 

2015 10 25
Skaityti: 4 min

Dažną norintį susikurti svetainą (arba užsakyti, kad sukurtų kažkas kitas), kamuoja klausimas - ar ji turi būti sukurta nuo nulio, ar reikėtų naudoti kokią nors atviro kodo platformą. Tačiau jei taip - kurią platformą rinktis? Ar Drupal yra geriau už Wordpress arba Joomlą? Negalima taip sakyti, nes kiekviena turinio valdymo sistema turi savo privalumų, skirtingos ir jų paskirtys. Čia trumpai ir visai paprastais žodžiais paaiškinama, kas yra Drupal ir kuo jis ypatingas.

Drupal logotipas
Užsiprenumeruoti RSS - drupal